Aktualności
2010-12-06
i3 2010 w liczbach
Konferencja i3 sala plenarna
Tegoroczna, druga już edycja Konferencji „i3: Internet – infrastruktury – innowacje" odbywająca się w Wrocławiu już za nami. Choć za oknem panowała iście arktyczna aura, w salach plenarnych atmosfera była gorąca.
Tegoroczne spotkanie w stolicy Dolnego Śląska to kontynuacja ubiegłorocznej, premierowej odsłony konferencji organizowanej przez Konsorcjum PIONIER w Poznaniu. Tym razem uczestnicy spotkali się we Wrocławiu, goszczeni przez Wrocławskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i Politechnikę Wrocławską.

W tym roku i3 odbywa się pod hasłem „eNauka kluczem rozwoju”. O tym jak atrakcyjny jest to temat, świadczyć może choćby liczba uczestników – w sumie 226 osób. Największym zainteresowaniem cieszył się pierwszy dzień Konferencji, podczas którego pojawiło się 194 uczestników. W drugim i trzecim dniu wzięły udział kolejno 185 i 124 osoby.

W sumie w ciągu 34 godzin wykładów i prelekcji wygłoszono 88 referatów. Tematyka wystąpień skupiona była głównie wokół Internetu Przyszłości. Tej kwestii poświęcone były dwie dwudniowe sesje, podobnie jak zagadnieniom eZdrowia oraz eEdukacji. Organizatorzy konferencji pragnęli także, by jej tematyka wyszła również poza ramy i zainteresowania specjalistów od IT. Przygotowano więc sesję dla szerszego grona publiczności traktującą o „Społecznym zastosowaniu Internetu”. Interesujące dla wielu uczestników były także zagadnienia „Niezawodności bezpieczeństwa”, „Nowych mediów” oraz „Platform usługowych”.

Uczestnicy tegorocznej i3 podkreślali zgodnie dużą ilość ciekawych merytorycznie wystąpień, a także ich interdyscyplinarny charakter. Wydaje się, że cel organizatorów – szersze traktowanie i rozumienie Internetu – został osiągnięty.

W przyszłym, 2011 roku, Konferencja i3 powróci do Poznania. Już teraz zapraszamy wszystkich do stolicy Wielkopolski.