Dwie trzecie konferencji, czyli drugi dzień – trzecia sesja

Wypełniona po brzegi sala plenarna, ponad 250 zarejestrowanych uczestników, trzy równoległe sesje naukowe w dwóch blokach, dyskusje i rozmowy przy wystawionych posterach – tak w skrócie wyglądał pierwszy dzień Konferencji i3’2013. Nasza, trwająca półtora dnia konferencja, dziś rozpocznie się trzecim, ostatnim blokiem równoległych sesji. Początek o godz. 9:00. Już teraz zapraszamy do uczestnictwa – także za pośrednictwem transmisji online.

Co jeszcze dzisiejszego dnia? Finał konferencji, czyli kończąca obrady sesja plenarna, która będzie miała charakter panelu dyskusyjnego. Jest to zarówno podsumowanie konferencyjnych wystąpień, jak i próba znalezienia wspólnego mianownika między wszystkimi trzema dziedzinami wiedzy poruszanymi podczas tegorocznej imprezy. Nauka, edukacja i kultura – razem czy osobno? – nad tą kwestią dyskutować będą zarówno zaproszeni paneliści, jak i uczestnicy konferencji.

Po sesji plenarnej rozpoczną się liczne warsztaty – zarówno techniczne, jak i typowo użytkowe, związane z funkcjonalnością systemów opracowanych przez środowisko naukowe, w tym oprogramowania dla bibliotek cyfrowych dLibra, systemów webkonferencji czy warsztaty PlatonTV, która realizuje telewizyjny przekaz z całej konferencji.